Kamp Alanları

Bugün, her zaman gözde olsa da özellikle pandemi döneminde daha da tercih edilebilir kamp alanlarından söz etmek istiyorum.

Kamp alanlarından herkesin beklentileri çeşitli olsa da en büyük aranan ortak özelliklerin başında, temiz, güvenli, doğa ile iç içe alanlar geliyor.

Bu tür faaliyetlerde bulunan bir çok işletme olsa da ücretleri pandemi döneminde oldukça yükseldi hatta otel fiyatlarıyla yarışır hale geldi ne yazık ki.

Yaşadığımız bölgede dört mevsim yaşayan turizmi elde edebilmek için bu tür alanlara ihtiyaç bulunmakta. Her ne kadar doğa ile iç içe yaşansa da kampçılarında yiyecek ve içecek ihtiyaçları sonuçta bulundukları bölgenin esnafları tarafından karşılanıyor.

Bizim de ailece her yaz sezonunun sonunda kamp yapmayı iple çektiğimiz bir yerden bahsetmek istiyorum.

İster çadır ister karavanımızla gidebileceğimiz bu cennet köşe, Ekincik’ te bulunuyor. Denize mesafesi 20 metre kadar. Konaklama noktanızı seçtikten sonra doğa ile iç içe olduğunuzu anlıyorsunuz. Tertemiz plajda yürüyüş yapabilir, minik koyları ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz kıyıdan balık tutabilirsiniz. (Çok güzel deniz kefali, mercan, mırmır gibi enfes balıklar geliyor.) Dilerseniz amatör dalış keyfini yaşayabilirsiniz.

Mis gibi iyot kokan havayı soluyarak mangal başı sohbetler edebilir veya sessizliği dinleyerek kitabınıza gömülebilirsiniz. Ayrıca fotograf tutkunları içinde tam bir hazine.

Ücreti çok cüz i olan mekan size, ücrete dahil olarak, günlük kullanım için su, wc, sıcak su, banyo, mutfak alanı, elektrik, wi-fi gibi hizmetler sunuyor. En önemlisi de işleten ailenin bunaltmayan samimiyet ve içtenliği. İhtiyaç halinde market yanıbaşınızda.

Ekincik’ te bulunan bu mekanın adı Salkım Kamping.

Yöremizde buna benzer işletmelerin kurulmasını ve varlığının desteklenmesini umuyorum.

Cenk KAAN