Paraguay Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Parelta dan DEKAMER ziyareti.

 

Paraguay Ankara Büyükelçisi Ceferino adrian Valdez parelta DOKTOB ( dalaman ortaca köyceğiz turistik otelciler ve işletmeciler birliği) başkanı yücel Okutur un davertlisi olarak geldiği Dalyanda İztuzu Kumsalında bulunan DEKAMER ( Deniz kaplumbağaları araştırma Kurtarma ve rehabilitasyon merkezi)ni ziyaret etti. merkezdeki çalışmaları ilgi ile izleyen Büyükelçi valdez ” vahşi yaşamı korumak ciddi bir iş tir ” dedi.

“Yücel Beyin davetlisi olarak buraya geldim kendisine çok teşekkür ediyorum, Vahşi yaşamı korumak çok önemli bir konu, bunun üzerine Paraguay da çok önemli çalışmalar yapıyoruz, , Paraguay çok fazla miktarda çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Burada olmak benim için çok mutluluk verici. Eşim de kaplumbağalarla ilgili birçok çalışmada bulunuyor. Burada çalışanları tebrik ediyorum onlara teşekkür ediyorum, çünkü vahşi yaşamı koruma çok ciddiyet gerektiren zor bir iş. Bize burayı gösterdiği ve yardımcı olduğu için Yücel Beye teşekkürlerimi iletiyorum ”dedi.

Paraguay büyükelçisiyle geçtiğimiz ay Tokat ta yapılan Enternasyonal eko turizm sempozyumunda tanıştıklarını belirten Yücel Okutur” orada eko turizm ve doğa ile ilgili yaptığı sunumlar dan dolayı kendilerini Türkiye’mizin en doğal yeri olan ve caretta caretta kaplumbağalarıyla ilgili Avrupa’nın en iyi koruma alanı olan iztuzu ’nu ve Dekamer’ i görmelerini istedim ve kendilerini davet ettim “ dedi.