Uluslararası Zurna Zen Festivalinde 22 Zurna üstadı sahne alacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali 6 Eylül 2021 günü başlıyor. Muğla’nın Menteşe, Marmaris, Datça ve Milas ilçelerinde düzenlenecek olan zurnazen festivalinde 22 zurna üstadı sahne alacak. Konuk sanatçı olarak Menteşe’de Sakiler, Marmaris’te Hüsnü Şenlendirici sahne alacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi basın yayın ve halkla ilişkiler daire başkanlığından yapılan açıklamada Şu ifadelere yer verildi. Dünyada sadece Muğla’da yapılan Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Uluslararası ZurnaZen Festivali Eylül Pazartesi günü Menteşe’de Prof. Dr. Şadan Gökovalı açık hava tiyatrosunda başlayacak. 7 Eylül Salı günü Marmaris’te 19 Mayıs Gençlik Meydanı, 8 Eylül Çarşamba günü Datça Cumhuriyet Meydanı ve 9 Eylül Perşembe günü Milas Atapark meydanında gerçekleşecek olan gösterilerde 18’i Türk 4’ü yabancı 22 zurna üstadı sahne alacak. 4 gün sürecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivalinin Sanat Yönetmenliğini Ünal Yürük yapacak.

Festivale Türkiye’den Adem Yılmaz, Ahmet Şevket Kaya, Ali Özer, Buğra Kutbay, Deniz Yıldız, Erman Çalgıcı, Ersin Sergen, Eyüp Girgin, Göksel Güçlü, Gürkan Girgin, Halil Çokyürekli, Ünal Yörük, Yılmaz Sergen, Barış Kop, Barış Cem Sungur, Halil Çeşmecioğlu, Kenan Berke Özer,Mert Can Oktay, Numar Barış Eriş, Sezgin Yaman, Tolga Akkaya, Ufuk Çağlar Yörük, Umur Mereç Öztürk ve Yunus Atış katılacak.   Uluslararası ZurnaZen Festivaline Abdı SULIMANOV Makedonya’dan, Demir KURTOV Bulgaristan’dan, Fagan ALASGAROV Azerbaycan’dan ve Manuel Sabate BENACH İspanya’dan katılıcak. ZurnaZen Festivalinin 7 Eylül Marmaris teki gösteride ünlü sanatçı Hüsnü Şenlendirici sahne alacak.